Jak przygotować się na wielogodzinną podróż autokarem?

Podróżowanie autokarem niezmiennie pozostaje popularne. To środek transportu, który umożliwia przemieszczanie się nie tylko pomiędzy pobliskimi miastami. Autokarem można podróżować po całej Polsce i za granicę. Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi autokarowe wycieczki objazdowe. Dziś to bardzo komfortowe i klimatyzowane pojazdy. Należy jednak brać pod uwagę, że im więcej kilometrów do przebycia, tym więcej godzin spędzimy w podróży. Oznacza to, że nawet w nowoczesnym autokarze czas się będzie dłużył, a pozycja siedząca stanie się w końcu uciążliwa. Warto zatem zawczasu przygotować się na wielogodzinną autokarową przygodę i w ten sposób zadbać o swój komfort.

Długa podróż autokarem – o tym warto pomyśleć:

– Ubiór ma znaczenie! Jazda autokarem wiąże się z tym, że trzeba przebywać przez długi czas w pozycji siedzącej. W takich okolicznościach najlepiej sprawdza się wygodny, sportowy strój, który nie krępuje ruchów. Warto postawić na dres i lekkie obuwie. Najbardziej praktyczne okazuje się ubranie na tzw. cebulkę. Przede wszystkim warto mieć pod ręką coś wierzchniego – bluzę lub kurtkę.

– Posiłki i picie. W autokarze niewskazane jest spożywanie mocno aromatycznych posiłków, czego domaga się kultura wobec współpasażerów. Lepiej zabrać ze sobą suchy prowiant – kanapki, drożdżówki i lekkie przekąski typu krakersy. Wybierając słodkości na podróż lepiej unikać tych w polewach i czekoladzie, która może się rozpuścić. Poza tym warto zaopatrzyć się w ciepłą kawę lub herbatę w termosie i wodę. W podróży należy pić regularnie, ale małymi łykami, by móc spokojnie wyczekać do postoju z wizytą w łazience.

– Organizacja czasu! Aby, wielogodzinna podróż przebiegła przyjemnie i sprawnie, warto urozmaicić sobie czas. Dobrym wyborem jest zabranie ze sobą książki, czy też czasopisma. Poza tym sprawdzi się odtwarzacz muzyki ze słuchawkami, tablet, czy mini konsola zapewniająca nieco rozrywki, a także tradycyjne krzyżówki.

– Bagaż podręczny! Poza wspomnianymi już rzeczami w bagażu, który możemy zabrać ze sobą na pokład autokaru warto, aby znalazły się: power bank, czyli przenośna ładowarka do telefonu, poduszka podróżna, apteczka zawierająca podstawowe leki i mini kosmetyczka.

Sprawdź połączenia autokarowe obsługiwane przez firmę Sindbad – m.in autobusy szczecinek. Podróż autokarem może być komfortowa!