Jak zaplanować niedrogie i ciekawe wakacje 2022?

Wiosna to bardzo dobry czas aby zaplanować wakacyjne wyjazdy. Choć media przestrzegają, że w tym roku może być drożej to okazuje się, że jest co najmniej kilka dobrych sposobów na to, by spędzić udany urlop za granicą i nie wydać na ten cel zbyt wielu pieniędzy.

Co zrobić by w 2022 roku mieć udany i niedrogi urlop?

W tym roku tanie urlopy będą dostępne przede wszystkim dla tych osób, które potrafią zaplanować je wcześniej i jednocześnie dołożą starań aby znaleźć ofertę, która będzie odpowiadała ich budżetowi. Jeszcze do niedawna klientom, którzy chcieli zaoszczędzić polecało się przede wszystkim oferty typu last minute. Są one odpowiednie dla osób, które mają swobodę czasową a więc nie zależy im na konkretnym terminie ale także i na konkretnym kierunku. W takim wypadku zwykle udaje się znaleźć dobrą ofertą. Natomiast osoby, którym zależy przede wszystkim na niskiej cenie nie powinny czekać tylko lepiej będzie jeśli skorzystają z oferty typu first minute. 

Jakie kierunki turystyczne są obecnie popularne?

W ubiegłych latach Polacy najchętniej udawali się do Grecji, Turcji, Chorwacji i do Egiptu. Prawdopodobnie w roku 2022 będzie podobnie. Warto wspomnieć także o tym, że Turcja zniosła obowiązek paszportowy dla Polaków, co jest dodatkową zachętą finansową. Z kolei Gracja znosi wszelkie wcześniejsze wytyczne związane z epidemią covid. Popularne nadal będą Cypr, Malta, Hiszpania i Tunezja. 

W czy tym roku warto udać się do Grecji i Turcji?

W roku 2022 Gracja przygotowuje się na duże przyjęcie turystów i intensywny sezon. Warto zauważyć, że ceny na tym terenie odrobinę wzrosły w porównaniu to poziomu sprzed pandemii. Przeciętny obiad dla dwóch osób będzie tutaj kosztował około 30 euro. Z kolei w Turcji, gdzie obecnie panuje wysoka inflacja występuje sytuacja korzystna dla turystów. Ponadto zniesiono tutaj zarówno obowiązek wizowy jak i obowiązek posiadania paszportu. Warto pospieszyć się z zamawianiem urlopowych wyjazdów, bo w biurach turystycznych są jeszcze tańsze oferty bazujące na kontraktach, które były zawierane wcześniej. Jednocześnie wszystkie osoby, które chcą skorzystać z ofert biur podróży powinny być świadome tego, że w obecnym sezonie będzie mniejsza skłonność do przeceniania ofert.

Jeżeli jednak wolisz zostać na wakacje w Polsce to sprawdzone noclegi nad morzem znajdziesz na portalu e-wczasy.

1 odpowiedź do “Jak zaplanować niedrogie i ciekawe wakacje 2022?

Comments are closed.